Bo liczy się wnętrze ;-)

Zapewne zauważasz spore różnice cenowe między różnymi producentami sof.
To, co w znaczący sposób wpływa na cenę sofy to nie tylko materiał obiciowy, ale także (a może w głównej mierze) – wypełnienie zastosowane w meblu.

Najbardziej trwałe są pianki (o różnej gęstości). Dobrze „sprawuje się” też sztuczne pierze. Również doskonałym materiałem, ale wymagającym szczególnej pielęgnacji, jest pierze naturalne. Optymalnie byłoby „ćwiczyć” (czy jak kto woli ubijać czy trzepać) każdy wypełniony nim element sofy – przynajmniej kilka minut dziennie (tak, tak: co-dzien-nie). Nietrudno wyobrazić sobie uciążliwość i nierealność takiej systematyczności (zwłaszcza, że większość ludzi ma problem z codziennym czy regularnym „ćwiczeniem siebie”, więc co dopiero w przypadku sofy!).

Pierze naturalne to także niebezpieczeństwo dla alergików, a dla wielu osób także mniej „higieniczny” materiał. Z tych powodów w ofercie BoConcept nie znajdziesz żadnej sofy, która jest nim wypełniona. Mamy za to przekrój różnych pianek – każdy model naszej sofy to inne rozwiązanie, dlatego warto poprzymierzać. Jedni wolą sofy z „efektem zapadania się”, innym odpowiadają bardziej sprężyste modele.

Jakość wypełnienia sofy wpływa również na jej „cykl życia” (jak długo mebel będzie wyglądać/zachowa kształt taki, jak miał na początku). Dobra sofa powinna zachować swoją formę i „trzymać” parametry tkaniny nawet 10 lat. Niskiej jakości (zwykle tanie) modele mogą wyglądać na „zmęczone” już po kilku miesiącach. Właśnie w takim kontekście warto przypomnieć babcine powiedzenie, że „biedny płaci dwa razy”.


Moduły to nie tylko kwestia estetyki

Jak korzystasz z sofy? Siedzisz na niej? Leżysz?  Półleżysz? A jeśli siedzisz to czy potrzebujesz podparcia karku czy łokcia? A może podparcia odcinka lędźwiowego?
A jak korzystają z sofy inni domownicy?

 To tylko kilka bardzo ogólnych pytań, które dobrze jest sobie zadać konfigurując swoją komfortową sofę. Odpowiedzi pozwolą wybrać odpowiednią liczbę podłokietników (nie zawsze sprawdzają się w praktyce otwarte modele sof; otwarte – bez podłokietników,
a zakończone szezlongiem czy modułem wypoczynkowym).

Może warto pomyśleć o szerszym podłokietniku – jeśli np. relaksujesz się siedząc na sofie
i pijąc kawę (szerszy podłokietnik pozwala zastosować drewnianą nakładkę, która spełni funkcję stolika/tacy)? A może na sofie wyłącznie leżysz, więc trzeba jej wymiar dostosować nie tylko do wymiarów wnętrza Twojego mieszkania, ale też do Twojego wzrostu?

Jeśli czytasz książkę to w jakiej pozycji?

A może lubisz popołudniowe drzemki?

Dobra sofa „współpracuje” z potrzebami właściciela. ;-)

c1

 Z kim zamieszka nowa sofa?

Dobry doradca powinien zapytać Cię o przynajmniej dwie rzeczy – czy wśród domowników mamy zwierzęta oraz czy i w jakim wieku są dzieci. Odpowiedzi pomogą dobrać tkaniny, których użytkowanie będzie WYGODNE.

Głęboko wierzymy bowiem w istotę powiedzenia, że bezcenne jest „czuć się jak w domu”. Dobrze wybrane meble charakteryzują się jakością, która pozwala się cieszyć ich estetycznym wyglądem bez stresu „obchodzenia się z nimi jak z jajkiem”.  Na przykład żadna skórzana sofa nie wygra z pazurkami kota… Za to jest mnóstwo świetnych tkanin, które dobrze znoszą zwierzęce towarzystwo.

I z drugiej strony - jeśli często organizujesz przyjęcia, pomyśl o tkaninie obiciowej, którą łatwo oczyścisz z resztek jedzenia czy usuniesz z niej plamy (niektóre modele naszych sof mają nie tylko opcje tkanin z tzw. systemem Aquaclean, ale także zdejmowane z wielu elementów pokrowce – które można wygodnie oddać do prania/czyszczenia).

 

Tym razem mamy za sobą postęp w konfiguracji naszej sofy już na poziomie 60%

boconcept procentyKolejne wskazówki wkrótce!